Projelerimiz

1-)MÜTEŞEBBİS HEYETÇE YAPILAN ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Müteşebbisleri teşvik etmek için müteşebbis Heyet kendi imkânlarıyla arazi dolgu ve tesviye işleri, yol kazıları, ENH, Su sondajı ve TELEKOM işlerini yapmıştır. Organize Sanayi Bölgesi kendi imkânlarıyla başladığı Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi 4000 m3/gün kapasiteli ve sürekli sistem olup,  2011 yılının 2.yarısında devreye alınmıştır. Yapılan harcamaların önemli bir kısmı Salihli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetçe; Manisa İl Özel İdaresi, Salihli Belediyesi ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanmıştır.

2.Etap Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı programına alınmıştır.

A)   ARAZİ TESVİYE İŞLERİ

Müteşebbis Heyet OSB’de Köy Hizmetleri, Gediz Planlama, Salihli Belediyesi ve özel iş makineleri ile yol kazı ve dolgu, arazi tesviye işlemlerinin önemli bir kısmını kendi imkânlarıyla yapmıştır.

Parsel tesviyeleri biten müteşebbislere yer teslimleri yapılmaktadır.

B)   ELEKTRİK-SU İŞLERİ

Organize Sanayi Bölgemizdeki yatırımcılarımıza elektrik ve su dağıtımı Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır.

18.10.2007 tarihinde EPDK'dan 'OSB Elektrik Dağıtım Lisansı' alınarak firmalara elektrik dağıtımı yapılmaktadır. Mevcut tarifede de çalışma yapılarak TEİAŞ ile Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması imzalanmıştır.

Yapılan çalışmaların ardından OSB'deki firmalara EPDK'nın yayınladığı tariflere göre ucuz enerji verilmektedir.

20.11.2003 de ihalesi yapılan AG-OG elektrik dağıtım şebekesi yapım işi 2004 yılında başlamış ve 2004 yılı sonunda bitirilmiştir. İhaleye ilave olarak Demirköprü HES 154/34,5kV TM'den OSB alanına 10.967 mt.’den bağımsız enerji nakil hattı tamamlanarak Organize Sanayi Bölgesine kesintisiz enerji verilmektedir.

Firmaların su abonelikleri de OSB Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. 2000m3 su deposu ile OSB şebekesinden su verilmektedir.

2001 yılında 2 adet su sondajı ve terfi merkezleri Müteşebbis Heyetçe tamamlanmıştır. Su kuyuları faal durumdadır Su satış fiyatı 0,50TL/m3'dür

C)   TELEKOM İŞLERİ

Organize Sanayi Bölgesi alanında yeraltı TELEKOM Şebekesi tamamen bitirilmiş ve hizmete girmiştir. OSB’ de ADSL hizmeti verilmektedir. 2009 yılında Outdoor Santral Sistem Dolabı monte edilmiş olup bağlantılar Fiber Optik Kablo ile yenilenmiştir. Salihli OSB ile Manisa İl Telekom Müdürlüğü arasında Protokol yapılarak mevcut OSB içindeki Telekom santrali yenilenecek haberleşme ve internet hizmeti tamamen fiberoptik kablolarla yapılacaktır.

D)   ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA TESİSİ

Organize Sanayi Bölgesinin kendi imkânlarıyla başlattığı Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi 4000 m3/gün kapasiteli ve sürekli sistem olup,  2011 yılının 2.yarısında devreye alınmıştır.

2.Etap Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı programına alınmıştır.

E)   AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Organize Sanayi Bölgesinde ağaçlandırma çalışmaları Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Organize Sanayi Bölgesindeki mevcut ağaçlandırma çalışmalarına 2010 yılında 2900 ağaç ve 2011 yılında 450 ağaç ilave edilmiştir.

F)   OSB’YE DEMİR YOLU BAĞLANTISI

Yeşilkavak köyünden geçen ve OSB’ye 4.5 km. mesafedeki demir yolunun Salihli OSB’ye bağlantısının sağlanması için Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğüne başvuru yapılmış, bölgeden gelen yetkililerle çalışmalar başlamıştır.

Üretime geçen fabrikalarımızdan 11’i ürünlerini çeşitli ülkelere pazarlamaktadır. Yeni Yapılacak fabrikaların üretimleri ihracat ağırlıklı olması nedeniyle Salihli OSB de gümrük birimi kurulması gereklidir.

2-) SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA KREDİLENDİRİLEN ALT YAPI İŞLERİ

OSB de yapılan yatırımın %95’i Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca kredilendirilmiş, %5’i Müteşebbis Heyet ortakları tarafından karşılanmıştır.

A)   ALT YAPI İŞLERİ MÜTEAHHİTLİK ÇALIŞMALARI

Salihli OSB de 2002 yılında alt yapı inşaatı başlamış 4.285km yol, 4.470km yağmur suyu, 5.585km içme suyu, 5.205km kanalizasyon, 2.000m3 hacimli su deposu, 100m3 hacimli terfi deposu, 4.285km yol parke taş kaplama işleri 2005 yılı sonunda bitirilmiştir.

B)   ELEKTRİK İŞLERİ MÜTEAHHİTLİK ÇALIŞMALARI

2004 yılı Mart ayında inşaat başlamış ve AG-OG Elektrik Dağıtım Şebekesi işleri Temmuz/2004 ayında bitirilmiştir ve sisteme elektrik verilmiştir.

İhaleye ilave olarak Demirköprü Barajından OSB alanına 10.967.28mt den çekilen Enerji Nakil Hattı bitirilerek Demirköprü Barajından Organize Sanayi Bölgesine enerji verilmektedir.