Zafer Kalkınma Ajansı Turizm, Enerji ve Çevre Altyapı Mali Destek Projemiz

Salihli Organize Sanayi Bölgesi personelinin hazırladığı proje, Zafer Kalkınma Ajansı'nın Turizm, Enerji ve Çevre Altyapı Mali Destek Programı'nda kabul edildi.

OSB, Ajans tarafından 675 bin TL hibe almaya hak kazandı.  Toplam bedeli 1 milyon 600 bin TL olan proje ile Salihli OSB’nin Atıksu Arıtma tesisinin kapasitesi iki katına çıkarılacak.

Salihli’deki kurumların Zafer Kalkınma Ajansı’nın proje desteğinden yararlanma oranı son zamanlarda giderek artıyor. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 bin TL’lik eğitim projesine geçtiğimiz aylarda onay veren ajans, şimdi de Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nin çevre projesini kabul etti.


         Salihli OSB Yönetimi, OSB personelinin hazırladığı, 675 bin TL hibe desteğini öngören “Biz Dünyayı Atalarımızdan Miras Olarak Almadık, Çocuklarımızdan Ödünç Aldık” başlıklı proje ile,16 Şubat 2014 tarihindeZafer Kalkınma Ajansı’nın Turizm, Enerji ve Çevre Altyapı Mali Destek Programı’na başvurdu. Proje, ön incelemeden geçtikten sonra, Bağımsız Değerlendiriciler ve Değerlendirme Komitesi tarafından kontrol edildi ve Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.


        Salihli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Cevdet Eren, AtıksuTesisi’nin kapasitesini iki katına çıkarmayı öngören projenin kabulünden OSB’deki yatırımcıların ve personelin son derece mutlu olduğunu belirtti. Proje toplam bedelinin 1 milyon 600 bin TL olduğunukaydeden Eren, şu bilgileri verdi:
“Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje Salihli OSB’nin Atıksu Arıtma Tesisi’ninrevizyonu ve ilave işlerini kapsıyor. Proje ile 4000 m3/gün olan tesis kapasitesi, 8000 m3/güne çıkacak, kimyasal ünite ile tesis 8000 KOI kirlilik yükünü karşılayacaktır.”
Örnekteşkiledecek


         Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Yüksel, duygularını şöyle dile getirdi:
        “Bu proje bizim için çok önemliydi. Aralık 2013 tarihinde ilan edilen proje için çalışmalara başladık. Bu projeye biz inanmıştık. OSB çalışanları da inandı.Hiçbir danışmanlık hizmeti almadan Çevre Mühendisimiz Mine Tüzemen Özçelik ve OSB personelimiz,3 ay boyunca özveri ile çalışarak bu projeyi hazırladı.
        Bu projenin hayata geçmesi ile Salihli OSB’nin uzun yıllar arıtma sorunu çözümlenmiş olacak. Aynı zamanda 2. Etabın yapılanma aşamasında da altyapı desteği sağlayacaktır.Bu büyük başarıya imza atan ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu başarı, bize ve üyelerimize bundan sonra örnek teşkil edecektir. Bu projemizi olumlu olarak değerlendiren Zafer Kalkınma AjansıYönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”